Aktualności - Otwarcie Punktu Obsługi Interesantów Wojewódzkiego Inspektoratu Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych w Tarnowie

W dniu 11.09.2023 r. w siedzibie Delegatury Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Tarnowie al. Solidarności 5-9, został otwarty Punkt Obsługi Interesantów Wojewódzkiego Inspektoratu Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych. W uroczystym otwarciu udział wzięli m.in. Przemysław Rzodkiewicz Główny Inspektor Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych, Ryszard Pagacz Wicewojewoda Małopolski oraz Izabela Gądek Zastępca Małopolskiego Wojewódzkiego Inspektora Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych.

 

Z punktu będą mogli korzystać zarówno konsumenci jak i przedsiębiorcy z branży rolno-spożywczej z Tarnowa i okolic. Konsumenci będą mogli przekazać informacje o stwierdzeniu lub podejrzeniu wprowadzenia do obrotu artykułów rolno-spożywczych zafałszowanych lub o niewłaściwej jakości, a przedsiębiorcy będą mogli np.: składać wnioski o kontrolę artykułów rolno-spożywczych oraz świeżych owoców i warzyw sprowadzonych z krajów trzecich i wywożonych do krajów trzecich, zgłosić prowadzenie lub zaprzestanie działalności, złożyć wniosek o przeprowadzenie certyfikacji wina, złożyć wniosek o wpis do rejestru rzeczoznawców oraz uzyskać informacje dotyczące obowiązujących przepisów prawa żywnościowego.

 

Punkt Obsługi Interesantów w Tarnowie jest czynny od poniedziałku do piątku od godz. 9:00 do  godz. 14:00, VIII piętro pokój 804.